Bastnaesit – kámen mystických hvozdů

Bastneasit je poměrně málo známý, avšak velice zajímavý nerost. Pojďme si o něm říct něco víc.

Bastneasit byl poprvé popsán švédským chemikem Wilhelmem Hisingerem v roce 1838. Svůj název dostal podle dolu Bastnäs, který se nachází nedaleko Riddarhyttanu (Västmanland, Švédsko).

Asi nejčastěji se setkáte s bastneasitem-(Ce). Kromě něj existuje ještě bastneasit-(Le) a bastneasit-(Y). Všechny tři se mírně liší ve svých fyzikálních vlastnostech. Stojí za zmínku, že bastneasit a monazit představují dva největší zdroje ceru (významný průmyslový kov).

Tento krystal údajně nese energii lesních nymf, pohádkových říší a mystických hvozdů. Svému nositeli pomáhá dosáhnout hlubokého spojení s každým aspektem přírody. Proto s ním často pracují bylinkáři.

Bastneasit silně působí na kořenovou čakru, čímž zlepšuje naše základní instinkty a schopnost přežít. Lze ho doporučit všem jedincům, kteří prošli nějakým traumatickým zážitkům. Používá se k doplňkové léčbě různých onemocnění krve.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení