Baltský jantar vs. kopál

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi baltským jantarem a tzv. kopálem? Pak čtěte dál!

Termínem „kopál“ se označuje mladý jantar určitých dřevin, který se v několika ohledech liší od „dospělého“ baltského jantaru. Mj. se lehčeji taví, je měkčí/mastnější, při zahřívání vydává odlišnou vůni a rozpouští se v acetonu.

Pro srovnání – zatímco jantar z Pobaltí je starý přibližně 25 až 40 milionů let, kopál z Madagaskaru a Kolumbie má 250 až 10 000 let.

Jantar náhrdelník 45 cm

{{- '2942016-JK-1' | gallery -}}

Z hlediska esoterických schopností jsou nicméně rozdíly zanedbatelné – jak baltský jantar, tak kopál disponují velkou léčivou silou, očišťují čakry, efektivně absorbují negativní energii, přinášejí klid a moudrost etc.

Na závěr ještě jedno varování – občas se můžete setkat s tím, že někdo nabízí „baltský jantar“, přičemž ve skutečnosti se jedná právě o výrazně levnější kopál. Pokud máte pochybnosti, zkuste vybraný kousek chvíli zahřívat ve dlaních a pak k němu přičichnout. Skutečný baltský jantar by měl být cítit po prastarých borovicích.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení