Rubín – kámen života

Rubín je jeden z nekrásnějších i nejvzácnějších drahých kamenů. Ve starověku i středověku mu byla připisována velká magická moc.

Název rubínu je odvozen z latinského slova „rubeus“, což v překladu znamená „červený“. Jedná se o odrůdu korundu s příměsí chromu.

Nejstarší písemné záznamy o těžbě rubínů zmiňují doly v Barmě, ze které se tyto nádherné nerosty dostávaly do starého Řecka, Egypta a dalších zemí. Barmské rubíny jsou doteď považovány za nejcennější na světě – mají tzv. barvu holubí krve a mnoho z nich navíc ve viditelném světle červeně fluoreskuje.

Rubín prý své nositele dokáže ochránit před Ďáblem a morem. Kromě toho dodává energii a podněcuje touhu žít. Indové ho považovali za krále všech drahokamů. Samostatnou zmínku si zaslouží anyolit (rubín v zoisitu), který mj. disponuje neobvyklou schopností rozvíjet individualitu.

Rubín má blahodárný vliv na srdce a krevní oběh. Používá se k léčbě různých očních potíží a infekčních chorob. Detoxikuje a snižuje horečku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení