Kameny podle horoskopu. Které se nejvíce hodí ke lvům?

Kameny v sobě skrývají léčivé síly, stejně tak jako například stromy a rostliny. Pomocí kamenů máme možnost ovlivnit a harmonizovat naše vnitřní já a předejít tak případným nemocem. Každý člověk je jiný, proto se ne pro všechny hodí stejné kameny, proto vám pomůžeme v orientaci, pro koho jsou jaké kameny vhodné.

Tento měsíc je měsícem lvů. jako páté znamení zvěrokruhu, je solidní, zásadový až puntičkářský a jeho silnou zbraní je, že umí ovládat své emoce. Přílišná sebekázeň však bývá příčinou onemocnění ze stresu, jako je žlučník, žaludek či slinivka. Kameny podporující celkové uvolnění, zklidnění, se silnými protistresovými účinky jsou jantary, rubín, granát, tygří oko a citrín. Horský křišťál pomáhá při horečkách, nadýmání, průjmech, zvracení, bolestech, hmyzím štípnutí a při potížích s vazivy.

Citrín je kámen, který obsahuje sluneční energii. Majiteli tohoto kamene zvyšuje jeho tvůrčí schopnost, předává mu teplo a energii. Citrín je šťastný a štědrý kámen, který vás zbaví melancholie a negativní emoce. Z léčebného hlediska je citrín kámen, který navrací ztracenou sílu a energii. Citrín zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní. Pomáhá při očních problémech, podporuje krevní oběh, zbavuje krev toxických látek, podněcuje činnost brzlíku a udržuje v rovnováze funkci štítné žlázy. Pomáhá posilovat nervy.

Tygří oko je kámen, které nás učí otevřenosti a tomu, že život se má brát takový, jaký je. Vše co k nám přichází a co se nám děje, se děje z určitého důvodu. Tygří oko vám pomůže dosáhnout životního nadhledu, zvážit všechny možnosti a učinit ve správný čas správná rozhodnutí. Zdravotně nám pomůže prohřát celý organismus. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, dále migrénu a silné bolesti hlavy. Pro posílení účinku pijte každý den elixír z tygřího oka. Připravíte ho tak, že do nádoby s vodou ponoříte několik kamenů a necháte den působit. Poté kameny vyjmete a elixír můžete vypít.