Jak na skladování krystalů a minerálů

Lze všechny krystaly uchovávat pohromadě nebo existují některé, které je lepší mít zvlášť? To se dozvíte z následujícího článku.

Občas se setkáváme s názory, podle kterých si některé druhy minerálů silně nerozumí (jejich energie se vzájemně vyrušují) a proto by raději měly být skladovány odděleně. Je tomu skutečně tak?

Naše zkušenosti ukazují, že téměř všechny druhy nerostů mohou být pohromadě, aniž by to mělo negativní vliv na jejich schopnosti (v řadě případů to tyto schopnosti naopak posílí – třeba takový křišťál skvěle spolupracuje s ametystem a růženínem). Výjimku potvrzující pravidlo představují například labradority či bytownity, které se s drtivou většinou jiných minerálů nesnesou.

Křišťálová geoda S

{{- '10112015-SK-1' | gallery -}}

Lze se však setkat i s kameny, které zkrátka dávají přednost tomu být samy – a to bez ohledu na to, jakého jsou druhu. Každý krystal totiž má svou vlastní energii, „individuální osobnost“.

Jak takového samotáře odhalit? Jedinou možností je svým krystalům pečlivě „naslouchat“. Pokud některý z nich bude ve společnosti jakýchkoliv jiných nerostů fungovat hůře, jistě to poznáte.