SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Pozor na falešné krystaly aneb nenaleťte podvodníkům!

V dnešní době se padělá doslova kde co -  včetně léčivých krystalů. Nevěříte? Přečtěte si následující článek.

Na aukčních serverech lze nalézt mnoho velice levných nerostů. Většina z nich „překvapivě“ pochází z Číny – tedy země, o jejíchž obyvatelích se říká, že dokážou napodobit cokoliv (a ještě navíc v rekordním čase).

Víme například o případech, kdy si někdo koupil obyčejné sklo v domnění, že se jedná o křišťál. Jiné falešné krystaly jsou vyráběny z pryskyřice apod. Netřeba asi dodávat, že jejich noví majitelé si pak lámou hlavu nad tím, proč nefungují, a žádají nás o radu.

Samostatnou zmínku si zaslouží také tzv. kompozity. Jde o tromly, placičky… sestávající z prášku nebo malých kousků skutečných minerálů a stabilizátoru (obvykle lepidla). Ty na rozdíl od „čistých“ falzifikátů sice nějaké léčebné (i jiné) účinky mají, ale jejich energie je mnohem slabší.

Křišťál přívěsek anděl

Křišťál

Kapitolou samou pro sebe jsou pak syntetické kameny, kterým se z důvodu velké obsáhlosti problematiky budeme věnovat v samostatném článku.

Zatímco v reálu nemusí být zase až tak těžké padělky odhalit (sklo často obsahuje bublinky, pryskyřičné „kameny“ jsou podezřele lehké…), na Internetu nemáte sebemenší šanci. Pokud tedy chcete předejít zklamání, nakupujte výhradně v prověřených e-shopech – třeba u nás. smiley Cena může být vyšší než na eBay a spol., ale za své peníze dostanete odpovídající kvalitu. A to se vyplatí, ne?

Svetmineralu.cz | 03. 11. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.