SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Hematit – kámen krve

Hematit sice na první pohled vypadá poměrně fádně, ale disponuje velkou léčivou mocí.

Hematit dostal svůj název podle z řeckého výrazu pro krev - „haema“. Důvodem však nebyla jeho barva, ale skutečnost, že má schopnost zastavovat krvácení. Navíc posiluje a reguluje krvetvorbu.

Tento zajímavý kámen těžili už staří Egypťané a Babyloňané. Asi největší oblibě se těšil ve středověku, kdy se používal k výrobě různých broží, náramků, prstenů a dalších šperků.

Zdroj: svetmineralu.cz

Hematitu byla vždy přičítána velká magická moc a měl svůj význam i v mytologii. Zvyšuje sebevědomí i důvěryhodnost a dodává vůli k životu. Kromě toho podporuje paměť a soustředění.

Hematit léčí nejen nemoci krve (anemii apod.), ale i revmatické choroby. Dokáže snižovat horečku a odstraňovat křeče v nohou. Často bývá doporučován lidem, kteří se potýkají s nespavostí či úzkostí

svetmineralu.cz | 09. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.