SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Chryzopras - krásná odrůda křemene

Máte problémy se spánkem nebo trpíte nedostatkem energie? Vyzkoušejte chryzopras…

Název tohoto krásného drahého kamene je odvozen z řeckých výrazů „chrysos“ („zlato“) a „prasmai“ („ocenit“). Z toho lze mj. poznat, že chryzopras si velmi cenili už staří Řekové a Římané, kteří z něj vyráběli šperky a zdobili s ním své chrámy či kaple.

Chryzopras byl považován za mocný talisman, který svého nositele dokáže ochránit před závistí, prokletím apod. Jde také o skvělého pomocníka při meditacích.

Zdroj: aradon.com.au

Tento krásný smaragdově/jablečně zelený (až modrozelený) minerál dokáže zahánět zlé sny. Proto se často používá k léčbě nespavosti. Má blahodárný vliv na pokožku, oči, srdce i štítnou žlázu a silné detoxikační účinky. V konbinaci se záhnědou prý potlačuje různé plísňové infekce.

Chrysopras se v přírodě vyskytuje poměrně vzácně. Těží se například v USA, Indii, Brazílii či Africe. Velmi pěkné (až několik kg těžké) kousky pocházejí z Kazachstánu.

svetmineralu.cz | 25. 03. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.