SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Zoisit – kámen individuálního růstu

Zoisit je křemičitan vápníku a hliníku, který disponuje velice zajímavými schopnostmi.

Zoisit byl pojmenován podle slovinského přírodovědce Sigmunda Zoise von Edelstein. Ten ho v roce 1805 koupil od jistého obchodníka s minerály a poslal k prozkoumání A. G. Wernerovi.

Zoisit se vyskytuje na konektech mramorů, v pyroxenických rulách a v metamorfovaných horninách bohatých na vápník. Můžete ho nalézt například v Pákistánu, USA (stát Washington), Švýcarsku či Indii. Mezi jeho nejznámější odrůdy patří thulit a tanzanit.

Zdroj: svetmineralu.cz

Tomuto kamenu je přičítána moc přetvářet negativní energie v pozitivní a zahánět letargii a stres. Svého nositele údajně dokáže motivovat k tomu, aby nenásledoval dav a raději kráčel po své vlastní cestě.

Zoisit skvěle detoxikuje, posiluje imunitní systém, neutralizuje překyselení organizmu a zvyšuje plodnost. Používá se k léčbě zánětů a různých nemocí vaječníků, varlat, srdce, plic atd. Samostatnou zmínku si zaslouží kombinace zoisitu s rubínem, která má blahodárný vliv na potenci.

svetmineralu.cz | 30. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.