SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Porcelanit – kámen kreativity

Máte pocit, že vám chybí inspirace či kreativita? Pak vyzkoušejte porcelanit!

Porcelanit je známý také jako „porcelánový jaspis“. Vzniká tepelnou přeměnou slínitých a jílovitých hornin. Vyznačuje se velmi pestrým zbarvením (červeným, hnědým, žlutým, atd.) a lasturnatým lomem.

Porcelanity obvykle obsahují mullit, wollastonit, živec, křemen, merwinit či larnit. V Česku se vyskytují například v Kutné Hoře nebo na Uherskohradišťsku.

Porcelanit

Tento pozoruhodný kámen podporuje kreativitu i inspiraci a zlepšuje schopnost koncentrace. Z tohoto důvodu ho často nosí spisovatelé, malíři, sochaři etc. V případě potřeby vám pomůže vymezit se vůči vašemu okolí.

Porcelanit upravuje acidobazickou rovnováhu (redukuje překyselení) a tiší menstruační bolesti. Používá se k doplňkové léčbě hypotenze (nízkého krevního tlaku), chronického únavového syndromu a různých kožních problémů.

Svetmineralu.cz | 09. 11. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.