SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Rubín – kámen života

Rubín je jeden z nekrásnějších i nejvzácnějších drahých kamenů. Ve starověku i středověku mu byla připisována velká magická moc.

Název rubínu je odvozen z latinského slova „rubeus“, což v překladu znamená „červený“. Jedná se o odrůdu korundu s příměsí chromu.

Nejstarší písemné záznamy o těžbě rubínů zmiňují doly v Barmě, ze které se tyto nádherné nerosty dostávaly do starého Řecka, Egypta a dalších zemí. Barmské rubíny jsou doteď považovány za nejcennější na světě – mají tzv. barvu holubí krve a mnoho z nich navíc ve viditelném světle červeně fluoreskuje.

Zdroj: emeraldbazaar.com

Rubín prý své nositele dokáže ochránit před Ďáblem a morem. Kromě toho dodává energii a podněcuje touhu žít. Indové ho považovali za krále všech drahokamů. Samostatnou zmínku si zaslouží anyolit (rubín v zoisitu), který mj. disponuje neobvyklou schopností rozvíjet individualitu.

Rubín má blahodárný vliv na srdce a krevní oběh. Používá se k léčbě různých očních potíží a infekčních chorob. Detoxikuje a snižuje horečku.

svetmineralu.cz | 13. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.