SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Petalit - andělský kámen

 Dnešním článku si představíme další velice zajímavý křemičitan – petalit.

Petalit patří do skupiny fylosilikátů (vrstevnatých silikátů). V roce 1800 ho objevil brazilský přírodovědec Jose Bonifacio de Andrada e Silva. Jeho název je odvozen z řeckého výrazu pro list („petalon“).

Tento minerál se mj. používá k výrobě šperků (především bezbarvé variety) a sklokeramického varného nádobí. Významná ložiska petalitu se nacházejí například v Austrálii či Brazílii.

Zdroj: dakotamatrix.com

Petalitu je připisována moc usnadňovat spojení s andělskou říší. Jde o vynikajícího pomocníka při meditacích, protože uzemňuje a uklidňuje mysl. Často s ním pracují šamani.

Petalit bývá doporučován pro doplňkovou léčbu rakoviny a AIDS. Má blahodárný vliv na endokrinní systém, buňky, plíce a střeva. Kromě toho zmírňuje svalové křeče.

 

svetmineralu.cz | 10. 08. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.