SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Kyanit – kámen vyrovnanosti

Trápí vás bolesti? Máte pocit, že potřebujete trochu zhubnout? Vyzkoušejte kyanit.

Název tohoto zajímavého trojklonného minerálu je odvozen z řeckého slova „kýanos“, což v překladu znamená „modrý“. Běžně se však setkáte i s černými, šedými, zelenými… kyanity.

Kyanit (křemičitan hlinitý) se mj. používá k výrobě různých ohnivzdorných a kyselinovzdorných materiálů. V přírodě se vyskytuje poměrně hojně. U nás ho můžete nalézt například u Bečova nad Teplou, Kutné Hory či Tábora.

Zdroj: svetmineralu.cz

Kyanit představuje vynikajícího pomocníka při meditacích. Svému majiteli přináší klid a vyrovnanost. Podporuje komunikační schopnosti a logické myšlení.

Kyanit je všeobecně považován za přírodní analgetikum. Má blahodárný vliv na brzlík, mozek, nadledvinky a další orgány. Je mu připisována také schopnost snižovat horečku i tělesnou hmotnost. Modré kyanity (které byly v minulosti zaměňovány se safíry) lze doporučit všem jedincům, kteří mají potíže s hlasivkami.

Svetmineralu.cz | 03. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.