SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Kalcit – sluneční kámen

Trpíte depresemi? Máte citové problémy? Pak je pro vás kalcit přesně to pravé ořechové…

Název kalcitu pochází z latinského „calx“, což v překladu znamená „vápno“. Tento kámen se vyskytuje ve velkém množství barevných variací. Není bez zajímavosti, že přeměnou kalcitických hornin nejčastěji vznikají mramory.

Ve starém Egyptě, Babylónii, Asýrii a Římě se těšil velké oblibě především tzv. „zlatý onyx“. Římané z něj dělali krásné sochy, mozaiky apod. Samostatnou zmínku si zaslouží také odrůda zvaná islandský vápenec, s jejíž pomocí prý Vikingové při svých plavbách určovali polohu Slunce na obloze zakryté mraky.

Zdroj: svetmineralu.cz

Kalcit samozřejmě nebyl využíván jen k výrobě uměleckých děl či  jako navigační pomůcka.  Jde i o účinný zesilovač energie, kterému je připisována moc napomáhat k rozvoji jasnozřivosti a dalších paranormálních schopností.

Kalcit podporuje usazování vápníku v kostech (avšak brání jejich nadměrnému zvápenatění), srážlivost krve i hojení tkání. Posiluje imunitní systém a čistí orgány podílející se na vylučování. Kromě toho má pozitivní vliv na pokožku.

svetmineralu.cz | 27. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.