SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Achát – symbol síly a udatnosti

Achát patří k jednoznačně nejoblíbenějším drahým kamenům. Povězme si o něm něco více...

Acháty jsou lidstvu známé více než 8000 let. Používali je Skytové, staří Řekové i Římané atd. Stojí za zmínku, že tento kámen pojmenoval řecký filosof Theofrastos a to podle sicilské řeky Achates (v současnosti Dirillo).

Acháty byly považovány za mocné talismany, které své nositele dokážou chránit před jedy a úrazy. Podle některých povzbuzují chuť k životu, sebedůvěru i lásku. Byla jim přičítána také schopnost zahánět bouře a zlepšovat zrak.

Zdroj: svetmineralu.cz

Tyto minerály jsou známé především svou neobyčejnou barevností a fantastickými texturními kresbami, na jejichž základě se hovoří o mnoha různých achátech – očkatém, korálovém, aztéckém, brekciovém atd. Samostatnou zmínku si zaslouží i acháty, v jejichž středu se nalézá dutiny s krystaly ametystu, záhnědy etc.

V léčitelství se acháty používají proti epilepsii, nespavosti a různým kožním nemocem Dokážou tišit bolesti a mají blahodárný vliv na oči, žaludek a rozmnožovací orgány.

svetmineralu.cz | 27. 03. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.