Trpíte bolestmi zubů? Nechte si pomoct od léčivých kamenů.

Karneol je krystalem stabilizujícím, se schopností vás ukotvit a pomoci vaší mysli řešit i pozemské záležitosti, než aby stále poletovala někde v oblacích. Postará se o to, aby vaše vitalita kooperovala se všemi pozitivními emocemi, a tím vám dá motivaci k vykonávání obtížných úkolů. Probouzí ve vás kreativitu a schopnost přistupovat k problémům zcela novým způsobem.

Psychologicky propůjčuje karneol schopnost vyrovnat se s průběhem životního cyklu a zahání strach ze smrti. Ve starověku se používal k ochraně mrtvých na jejich cestě do zásvětí. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii a motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech.

Karneol je užitečný při překonávání závislostí všeho druhu. Tento kámen vám pomůže získat víru v sebe sama stejně jako v to, co vnímáte kolem sebe. Pomáhá proniknout až k samým kořenům toho, co vám znepříjemňuje život, a dodává sílu k vytrvalému jednání.

Duševně karneol zlepšuje schopnost analýzy a přináší jasnější vnímání okolního světa. Při meditaci odstraňuje rušivé myšlenky a pomáhá naladit denní snění na všední realitu. Přináší ostřejší koncentraci a odhání duševní apatii.

V citové oblasti je kámen mocným ochráncem před závistí, vztekem a zlobou - ať už vaší vlastní, nebo ze strany jiných lidí. Utišuje zlost a brání vzniku negativních citů, jež nahrazuje láskou k životu.

Síla karneolu má vliv na povzbuzení metabolizmu. Aktivuje základní čakru a reguluje tělní tekutiny i činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Karneol přispívá k lepšímu vstřebávání vitaminů a minerálů. Zajišťuje dobré prokrvování jednotlivých orgánů a tkání.