Překonejte osamělost během pochmurných dní a otevřete své srdce

Někteří lidé trpí tímto pocitem zdánlivé prázdnoty, protože nemají partnera, některým může chybět nedostatek přátel nebo i delší odloučení od rodiny. Ve všech těchto i dalších případech můžete pociťovat prázdný, svíravý pocit v oblasti srdeční čakry. Tedy uprostřed hrudi. Tento nepříjemný pocit vnímá naše tělo někdy i jako bolest, která dokáže člověka naprosto pohltit a dostat ho schouleného do postele, bez chuti cokoli dělat.

Pokud u sebe takové pocity vnímáte, máte samozřejmě mnoho možností, jak se jich zbavit. Rozhodně vyrazte mezi lidi. Do kavárny, klubu nebo se věnujte nějakému koníčku ve větším počtu lidí. I když se vám sebevíc nechce, je důležité se nenechat pohltit a vyrazit ven.

Onen sžíravý pocit, o které jsme se bavili, je vyvoláván uzavíráním srdeční čakry. Proto je k jeho odstranění třeba použít techniky vedoucí k harmonizování čtvrté čakry a k jejímu otvírání. Těmito procesy mohou být meditace s použitím muder koncentrujících energii právě na toto místo. Jedná se o specifické umístění rukou na těle během meditace. Na internetu jistě najdete bližší podrobnosti.

Pokud potřebujete zahnat negativní pocity i během pracovního dne a odolat tak psychickému vyrušování ze strany srdeční čakry, můžete využít kameny tuto čakru aktivizující.

 

Růženín je pro srdeční čakru nejdůležitějším krystalem. Je kamenem nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému. Má uklidňující, tišící účinek. Výborně poslouží ve chvílích traumat nebo krizí. V existujících vztazích obnovuje důvěru a harmonii a podněcuje projevy nezištné lásky. Růženín odstraňuje negativní energii a nahrazuje ji milostnými vibracemi. Posiluje empatii a citlivost.

Rodonit zase přináší citovou rovnováhu. Navozuje pocit lásky a probouzí v mysli bratrství s celým lidstvem. Jakožto užitečný kámen první pomoci odstraňuje rodonit následky šoku a paniky. Během zotavování dodává energii, o niž se duše může opřít. Mimořádně pozitivní vliv má v případech sebepoškozování, odstraňování závislosti na jiné osobě nebo následků zneužívání.