Léčivé krystaly: Je zapotřebí je po určité době vyměnit?

Můžete krystaly používat pořád nebo je lepší se jich čas od času zbavit a pořídit si nové? To se dozvíte z následujícího článku.

Pakliže nějaké kameny používáte k léčení dlouhodobě, můžete začít mít pocit, že už nefungují tak dobře jako dřív. To ale ještě není důvod k jejich výměně. Problém totiž s největší pravděpodobností spočívá v tom, že zanedbáváte jejich údržbu.

Křišťálová geoda S

{{- '13112015-TK-1' | gallery -}}

Většina krystalů může být nošena velmi dlouho. Je ovšem nezbytné o ně odpovídajícím způsobem pečovat.

Nejdůležitější je pravidelné čištění, které z nich odstraní naakumulovanou negativní energii. Jen velice málo minerálů totiž disponuje schopností samočištění. Bližší informace k této problematice naleznete zde nebo zde.

Očištěné krystaly byste následně měli dobít - řekněme tak, že je vystavíte působení měsíčního světla, případně položíte na křišťálovou drúzu či geodu. Některé druhy nerostů (achát, citrín, obsidián…) je nejlepší nabíjet slunečními paprsky, ale jiným tím naopak můžete ublížit (ukázkovým příkladem budiž ametyst, který na slunci bledne).

Pokud však chcete, aby z vás kámen pouze „odsával“ negativitu, je naopak zapotřebí ho úplně vybít - třeba tím, že ho na noc umístíte mezi kousky hematitu.

Ametyst pyramida 2 cm

{{- '13112015-TK-2' | gallery -}}
 
Krystaly je pochopitelně nutné chránit před mechanickým poškozením. Dojde-li přesto k jejich popraskání, vyzkoušejte postup popsaný v tomto článku.