Kameny podle horoskopu. Které se nejvíce hodí pro Pannu?

Panna je znamení zemské, kdo se tedy v tomto znamení narodil, bývá povahy praktické, přizpůsobivé, je to člověk inteligentní, se schopností spíše analýzy než syntézy. Panny obvykle rády pracují rukama, a když si k tomu přičteme jejich náročnost a důkladnost, můžeme si odvodit, kde budou slabá místa jejich zdraví. Je to přespříliš namáhaná páteř, a totéž platí také pro srdce a krevní oběh; problémy se mohou projevit i na kůži.

Pro Pannu, převládají v doporučovaných kamenech žluté druhy: jantar, tygří oko, citrín, karneol, pak ještě červený jaspis, který pomáhá u zánětů a potížích zažívacího traktu, klimakterických a jaterních a posiluje imunitní systém. Modrý safír je vynikající médium pro zdokonalení osobnosti a lazurit pro zvýšení intuice, která je pro Pannu velmi důležitá.

Citrín je kámen, který obsahuje sluneční energii. Majiteli tohoto kamene zvyšuje jeho tvůrčí schopnost, předává mu teplo a energii. Citrín je šťastný a štědrý kámen, který vás zbaví melancholie a negativní emoce. Z léčebného hlediska je citrín kámen, který navrací ztracenou sílu a energii. Citrín zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní. Pomáhá při očních problémech, podporuje krevní oběh, zbavuje krev toxických látek, podněcuje činnost brzlíku a udržuje v rovnováze funkci štítné žlázy. Pomáhá posilovat nervy.

Tygří oko je kámen, které nás učí otevřenosti a tomu, že život se má brát takový, jaký je. Vše co k nám přichází a co se nám děje, se děje z určitého důvodu. Tygří oko vám pomůže dosáhnout životního nadhledu, zvážit všechny možnosti a učinit ve správný čas správná rozhodnutí. Zdravotně nám pomůže prohřát celý organismus. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, dále migrénu a silné bolesti hlavy. Pro posílení účinku pijte každý den elixír z tygřího oka. Připravíte ho tak, že do nádoby s vodou ponoříte několik kamenů a necháte den působit. Poté kameny vyjmete a elixír můžete vypít.