Jak se správně starat o svůj kámen? A jak docílit toho, aby kameny fungovaly?

zdroj: energymuse.com

Každý člověk je zodpovědný sám za sebe. Proto by měl nejdříve začít u sebe a zcela nespoléhat na externí pomoc. Každá nemoc je odrazem našeho psychického stavu. Když se někdo nervuje v práci či kvůli vztahům, má to dopad na jeho vylučovací ústrojí a žaludek. Problémů je ale více. Jak může být naše tělo zdravé, když myslíme a jednáme nezdravě?

Achát

Pokud s problémy chceme něco učinit, musíme nastoupit vnitřní očistu. Nespoléhat se pouze na kameny, ale podstoupit ve svém nitru citovou, duševní a duchovní očistu. Pokud člověk myslí pozitivně, pozitivní věci se mu i dějí. Přestaňte závidět, zbavte se své vnitřní negativní energie, uvidíte, že se vám to vrátí. Vyzařují-li lidé pozitivní energii, připoutávají k sobě stejně naladěné lidi. Pokud i přes toto se k vám negativní energie dostane skrz nespokojené lidi, pak vězte, že vás to nechá klidnými.

Citrín

Jsme-li dostatečně silní, pak můžeme na pomoc přizvat drahé kameny. Aby nám naše kameny správně fungovaly, musíme se o ně ale patřičně starat. Nejprostší a nejjednodušším způsobem je omývání kamenů vlažnou pramenitou, mořskou nebo minerální vodou. Pokud jste si kámen koupili nebo ho dostali, pak první očistu provádějte po dobu 24hodin, kdy vodu pravidelně vyměňujte. Po této vstupní očistě ještě kámen opláchněte pod proudem tekoucí, vlažné vody a držíme neustále v dlani. Takto s ním navážeme i osobní kontakt. Poté je nabíjíme na slunci nebo na denním světle. Délka závisí na citlivosti každého kamene. Drahé kameny a ohnivý opál, kteří jsou citliví na sluneční zář, čistíme a nabíjíme za bílého dne, za světla, jen krátce ve stínu, nebo pokud je pod mrakem, nebo v noci za úplňku.

Jaspis písmenkový

Kameny čistíme po každém použití, to znamená po každodenním nošení, po meditaci a po modlitbě. Mějte na paměti, že kameny do sebe nasávají spoustu negativních sil, bolestí a nevyřešených konfliktů a blokád, proto je čistěte co nejvíce můžete. Pokud vám kámen začne černat nebo se dokonce rozpadat, je to známka špatného čistění, toto byste ale neměli nikdy dopustit. 

Pyrit

Vyberte si i vy svůj kámen, který vás bude provázet vaším životem.