Chalcedon, chalcedon - třeba je to právě ON! Pro otevření mysli, uklidnění vnitřního já, k pročištění...a nejen to!

zdroj:energymuse
 
Drahé kameny využívají různé alternativní léčebné metody, které doplňují materialistický přístup dnešního lékařství. Každý kámen vyzařuje jemné vibrace, které svojí neutuchající energií pomáhají harmonizovat naši mysl, tělo i náš život a celkový přístup k němu. V dnešní uspěchané době se proto lidé čím dál více obrací k různým způsobům léčitelství, především prostřednictvím kamenů.
 
chalcedon
 
Jedním z nich je chalcedon. Je to krystal, který vám otevře mysl, díky němu se dokážete vyrovnat s novými nečekanými situacemi, minerál, který vám dodá tak potřebnou energii.  Je to kámen, který vám pomůže naslouchat druhým a komunikovat s nimi. V neposlední řadě je to kámen, který působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti, vylepší vám tak vaši náladu a umožní vám hledět do budoucna s optimismem. Pohlcuje negativní energii, je to kámen s výborným očistným účinkem. Pomůže vám vyléčit vše špatné, včetně dosud nezahojených ran, ať už duševních, či tělesných.
 
 
 
Zdravotně chalcedon podporuje lymfatický systém a zahání otoky. Blahodárné účinky má také na žaludek a žlučník. Likviduje usazeniny minerálů v cévách, díky této schopnosti blahodárně působí právě na pleť, kterou dokáže udržet svěží a čistou. Dále působí na oči, žlučník, kosti, slezinu, krev a oběhový systém. Doporučuje se nosit v přímém kontaktu s kůží, jedině tak posílíte jeho účinek a dosáhnete uspokojivých výsledků. Pro posílení účinku pijte každé ráno na lačný žaludek chalcedonový elixír. Získáte ho vložením několika kamenů do nádoby s vodou. Nechte den působit a pak kameny vyjmete. Nezapomínejte kameny vždy omýt pod proudem vlažné tekoucí vody a znovu nabít na přímém slunci.