Bojuje se závislotí a ona stále dokola vítězí? Drahé kameny vám pomohou

Závislost. Co to vlastně závislost je? Je to psychický stav, kdy si neumíte představit svou existenci buď bez člověka, věci nebo situace. Právě jste si uvědomili, že trpíte závislostí? Každý den si dáváte nová a nová předsevzetí, že s tím skončíte. Je to začarovaný kruh. Každý člověk je na něčem či někom závislý, buď méně nebo více. Existují drahé kameny, které vám s vaší závislostí pomohou. Představujeme tři nejčastěji používané.

Ametyst je mocný kámen s ochranou silou, který brání jeho nositele před psychickými útoky. Pomáhá tak v proměně špatné energie na tu dobrou. Má silnou očistnou moc, dříve si používal jako prostředek zabraňující opilosti. Ametyst blahodárně působí na mysl, kterou dokáže uklidnit a povzbudit. Bude tak vaším dobrým přítelem v těžkých chvílích, kdy byste rádi podlehli své závislosti. Díky němu se budete lépe soustředit, zmírní vaše obavy a udržíte pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete. Napomáhá přijímání nových myšlenek, proto pro vás nebude problém se jakkoliv rozhodnout. Po zdravotní stránce vám zmírní bolesti hlavy a uvolní napětí. Ametyst působí na nespavost a napomáhá klidnému spaní.

Záhněda má silné detoxikační účinky, pomáhá tělu zbavit se škodlivých látek, výrazně tedy pomůže pročistit tělo od jedů, jako například drogy či cigarety. Pokud se rozhodnete zbavit se jakékoliv závislosti, bude záhněda vaším přítelem, který vám s tím pomůže. Ze zdravotního hlediska se používá při  chemoterapiích nebo při různých detoxikačních kúrách. Pomáhá proti bolestem, zejména hlavy, mírní stres, uklidňuje nervovou soustavu, kyčle, nohy a záda.

Duhový černý obsidián nás zavádí do našeho nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu a všechny nevyřešené rozpory, jež byly odsunuty do podvědomí. Je to kámen, který podporuje vůli a vytrvalost při naší snaze zbavit se škodlivých návyků. Pomáhá nám překonat pocit, že jsme na světe na všechno sami a dodává nám odvahu zvládnout i nemožné. Obsidián je výborný jako prevence proti virovým nákazám a dobře posiluje imunitní a nervový systém.