SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Vivianit – kámen intuice

Vivianit je známý především díky temně modré (či zelené) barvě svých krystalů.

Vivianit byl objeven počátkem 18. století nedaleko St. Agnes v britském Cornwallu. A. G Werner ho pojmenoval podle jeho nálezce – známého mineraloga J. G. Viviana.

Z chemického hlediska jde o vodnatý fosforečnan železnatý, obsahující množství kysličníku fosforečnatého. Krystaly vivianitu jsou relativně vzácné. Často se vyskytují společně s limonitem.

Zdroj: dakotamatrix.com

Vivianit skvěle čistí auru a pomáhá pracovat se sny. Svému nositeli poskytuje sílu potřebnou k překonání náročných životních situací. Uklidňuje mysl a dodává trpělivost.

Tento pozoruhodný kámen se velmi často používá k léčbě různých očních vad a onemocnění (šedý zákal, zánět spojivek, degenerace duhovky apod.). Kromě toho podporuje asimilaci železa a posiluje kosti. Lze ho doporučit také lidem, kteří trpí senilitou.

Poznámka: S vivianitem zacházejte opatrně a po každém použití si umyjte ruce. Nevyrábějte z něj elixíry.

svetmineralu.cz | 28. 05. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.