SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Variscit – kámen odvahy

Variscit je relativně vzácný a velice zajímavý nerost. Pojďme si o něm říct něco víc...

Variscit je hydratovaný fosforečnan hlinitý. Občas bývá zaměňován s tyrkysem, nicméně obvykle má mnohem zelenější barvu.

Tento pozoruhodný kámen byl poprvé popsán v roce 1837 a pojmenován po lokalitě Variscia (historický název německého Votgandu). Vyskytuje se také v USA (především v Utahu - jeden čas byl nazýván „Utahlit“.), Brazílii, Austrálii a dalších zemích.

Zdroj: commons.wikimedia.org

Variscit svým nositelům dodává kuráž a odvahu. Je výjimečně vhodný pro těžce nemocné či tělesně postižené lidi, protože jim dokáže účinně pomoci v boji s jejich chorobou/handicapem. Zahání nervozitu a otvírá srdeční čakru. Údajně usnadňuje zkoumání minulých životů.

Variscit má blahodárný vliv na nervovou soustavu. Zmírňuje krvácení a neutralizuje překyselení organizmu. Používá se rovněž k doplňkové léčbě mužské impotence, vředů, dny, revmatismu a dalších zdravotních problémů.

svetmineralu.cz | 27. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.