SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Umělý citrín kontra ametyst

Je možné používat umělý citrín místo ametystu nebo ne? Odpověď na tuto zajímavou otázku naleznete v následujícím článku.

Jak asi víte, umělé citríny se často vyrábějí zahříváním ametystů. Při vysoké teplotě (nad 250 stupňů Celsia) totiž ametysty začnou žloutnout. Avšak co tento proces udělá s jejich esoterickými vlastnostmi?

Ametyst prsten

Zdroj: svetmineralu.cz

Ametyst i citrín jsou odrůdy křemene, tudíž mají velmi podobné schopnosti. Je ale nutné si uvědomit, že některé z nich souvisejí právě s jejich barvou.

Ametyst je fialový, díky čemuž povzbuzuje činnost třetího oka a korunní čakry. Fialová je rovněž spjatá s intuicí a různými mentálními/psychickými schopnostmi (intuice, představivost, snění…).

Oproti tomu žlutý citrín má blahodárný vliv na čakru solárního plexu, která má více zemité/uzemňující vibrace. Žlutá souvisí s instinkty, náladou a samozřejmě také energií Slunce.

Citrín přívěsek na kůži

Zdroj: svetmineralu.cz

Sečteno a podtrženo, nositel umělého citrínu má sice přístup i k některým „funkcím“ ametystu, ale ne k úplně všem.

svetmineralu.cz | 24. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.