SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Thulit – kámen extraverze

Jste příliš introvertní a nevíte co s tím? Máte potíže se svou sexualitou? Vyzkoušejte thulit!

Thulit je odrůda zoisitu (minerálu ze skupiny křemičitanů). Vyznačuje se krásnou růžovou barvou, způsobenou obsahem manganu. Mnoho krystalů je skvrnitých (díky přítomnosti bílého kalcitu).

Tento zajímavý nerost byl poprvé objeven v roce 1820 na místě zvaném Sauland (Telemark, Norsko). Své jméno údajně dostal podle mystického ostrova Thule. Je relativně vzácný.

Zdroj: songofstones.com

Thulitu je připisována schopnost rozvíjet extrovertní jednání. Lze ho tak doporučit všem lidem, kterým dělá problém společensky konverzovat, vystupovat na veřejnosti apod. Svému nositeli navíc dodává odvahu vyjádřit jeho sexualitu.

Thulit se používá k léčbě žaludečních nevolností a onemocnění spojených s nedostatkem vápníku. Má blahodárný vliv na orgány rozmnožovací soustavy a zvyšuje plodnost. Ocení ho také jedinci trpící nervovým vyčerpáním a celkovou slabostí.

svetmineralu.cz | 21. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.