SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Tanzanit – modrý poklad Afriky

Tanzanit už od nepaměti používali afričtí domorodci. Pro gemologii byl však objeven až v roce 1967 (nedaleko masajského městečka Arusha), což z něj dělá jeden z nejmladších drahých kamenů.

Zajímavé je, že jeho nálezce – indický prospektor Manuel de Souza – tanzanit nejprve považoval za safír. Teprve později vyšlo najevo, že ve skutečnosti se jedná o novou odrůdu zoisitu.

Tanzanit se dostal do podvědomí široké veřejnosti především díky unikátnímu náhrdelníku, který nosívala slavná americká herečka Elizabeth Taylor. V tom bylo zasazeno hned pět krásných facetovaných kamenů.

Zdroj: krohsnest.net

Tento minerál má vysoké vibrace. Je mu přičítána schopnost zajistit spojení s duchovními průvodci či říšemi.

Tanzanit se používá k léčbě různých psychických problémů. Posiluje srdce a má blahodárný vliv na krční čakru. Doporučujeme nosit ho v kombinaci s vltavínem nebo akvamarínem.

svetmineralu.cz | 23. 03. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.