SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Sugilit – kámen lásky

Sugilit patří k méně známým drahým kamenům. Pojďme si o něm říct něco víc.

Sugilit se ve srovnání s jinými minerály těží a zpracovává velmi krátkou dobu. V roce 1944 ho objevil a popsal japonský petrolog prof. Ken-ichi Sugi, na jehož počest byl tento drahý kámen pojmenován.

Sugilit je v přírodě velmi vzácný. Zpravidla se vyskytuje společně s pektolitem, egirínem a albitem. Mezi jeho největší dodavatele patří Indie, Namibie a JAR.

Zdroj: rocksofafrica.com

Sugilit je pokládán za jeden z hlavních kamenů lásky. Má velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku – zahání zoufalství, odstraňuje negativní energii atd. Často bývá doporučován autistům, paranoikům či schizofrenikům.

Tento krásný fialový minerál představuje skvělého pomocníka v boji proti epilepsii a migréně. Používá se také k odstraňování různých problémů s motorikou a detoxikaci lymfatického/krevního systému (světle zbarvené krystaly).

svetmineralu.cz | 10. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.