SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Stimulujte první čakru a podpořte svou aktivitu a sílu do života

Součástí každého lidského těla je sedm energetických center, takzvaných čaker. Ty slouží našemu energetickému tělu při komunikaci s okolím, s námi samotnými a k přijímání energie z prány. Jak nám může pomoci harmonizace energetických center a především otevření první čakry?

Prvním energetickým centrem na našem těle je kořenová čakra. Leží na dolním konci páteře, a je-li aktivní, je ohnivě červená. Tato čakra je spojena s pocity spokojenosti a materializmem. Ten však chápejme spíše jako vlastnost, která nás nutí zajistit si základní lidské potřeby. Jíst, pít, být v bezpečí a v teple

Zablokovaná první čakra způsobuje člověku nedostatek síly jak fyzické tak i duševní.

Necítí-li se někdo bezpečně nebo pociťuje-li úzkost, je běžné, že si tuto oblast chrání rukama či nohama. Obtočené nohy kolem sebe značí hlubokou nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Tito lidé mají často obranné postavení a odmítají nové myšlenky, které by jimi mohly otřást.

 

Náznakem disharmonické funkce kořenové čakry je myšlení zaměřené na materiální hodnoty, závislost na penězích, vlastnictví, přehnaná potřeba bezpečí i násilné prosazování vlastních přání.

Co se týče fyzického těla, má kořenová čakra vliv především na dolní končetiny, pohlavní orgány, stavbu buněk, kostí, krvetvorbu a její specifickou žlázou jsou nadledvinky. Disharmonie čakry může podnítit i nesprávnou funkci těchto prvků.

K harmonizaci čakry vám mohou dopomoci drahé kameny a krystaly. Jejich specifickou chemickou strukturou a energií budou na čakru působit pozitivními vibracemi a tím jí stimulovat. Nejvhodnějšími kameny pro první čakru jsou kameny rudé barvy.

Krvavý jaspis spojuje s elementární silou země. Učí nesobeckosti, skromnosti, posiluje krev, půjčuje vitalitu, stabilitu, trpělivost. Pročišťuje tělo a umožňuje, že si umíme ze síly a klidu vytvořit pocit bezpečí.

Granát - dává životní sílu, vůle, úspěch. Povzbuzuje sexualitu. Pomáhá při nemoci pohlavních orgánů, posiluje krevní oběh.

Rubín - energie, harmonie mezi tělesnou a duševní láskou, což přináší nové zážitky, čistí pleť.

Krom červených kamenů lze použít i achát.

Achát - podporuje vážnost, pevnost, vyrovnanost, pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka. Probouzí postoj úcty k vlastnímu tělu a pozitivně působí na rozmnožovací orgány. Plátek řezaného achátu s jeskyňkou a krystalickou strukturou uprostřed, poskytuje bezpečí a ochranu (ať tělesnému nebo duchovnímu). Dodává důvěru, ulehčuje porod.

 

 

Svetmineralu.cz | 07. 10. 2014

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.