SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Srdeční čakra je centrum lásky a emocí. Máte jí otevřenou?

Sedm energetických center těla. Sedm bodů obhospodařujících energii celého těla, která působí jak na emoce, tak na fyzickou funkci všech částí. Srdeční čakra je ve středu sedmi center a spojuje spodní fyzická centra se třemi vyššími duchovními centry. Z této čakry vycházejí společenské emoce, jako láska, soucit, dělení, nesobeckost a mnoho dalších. Na jejím otevření by měl pracovat každý z nás.

Toto centrum sálající zelenou barvu, nalezneme uprostřed hrudní kosti. Jedná se o čakru, kterou každý z nás cítí ve spojitosti s emocemi. Když někoho milujeme, když jsme opravdu šťastní a naplnění, můžeme identifikovat centrum těchto pocitů právě zde. Stejně tak, když ztratíme milovanou osobu, s někým se rozejdeme nebo nám někdo chybí, je to právě ono místo. Odtud také přichází nechvalně známá bolest zlomeného srdce.

zdroj: nakridlechandelu.cz

Přestože je o srdeční čakře často mluveno ve spojitosti se srdcem, je třeba mít na paměti, že orgán, který jí přísluší je brzlík. To může být pro mnoho z nás překvapující, ale o to zajímavější je odůvodnění. Proč tomu tak je. Kvantový fyzik Amit Goswami vyjádřil tento fakt velmi romanticky.

"Brzlík je centrem imunity v našem těle. Rozlišuje, co jsem já a co nejsem já. Pokud tedy váš imunitní systém přijme druhou osobu jako vaší součást, doprovází tento jev pocit lásky. Stejně silné emoce pak cítíme, pokud tuto součást z nějakého důvodu ztratíme."

Srdeční čakra má vliv na imunitní systém, srdce, krevní oběh, spodní část plic, horní část zad. Při otevření této čakry, získáme zesílené vnímání lásky, důvěry, soucitu, odevzdanosti, nesobeckosti a v případě nemoci se rychleji uzdravujeme.

Pokud je čakra uzavřená nebo v disharmonii, tak přesto, že chcete být zdrojem lásky pro druhé, je to velmi obtížné a stojí vás to velké úsilí. Nejste schopni přijímat lásku, otevřít se druhým a možná se i snažíte namluvit sami sobě, že jí nepotřebujete. Máte pocit, že jste zranitelní a při sebemenším odmítnutí se cítíte zasažení, co vás nutí se ještě více uzavřít.

Práce na harmonizaci a otevření čakry je velmi důležitá, pro zdravý život ve společnosti i v partnerském životě. Otevřený pohled na svět vám bude každý den ukazovat nové obzory, láska k rodině, přátelům a partnerovi vás bude naplňovat a ostatní jí z vás také ucítí a bude pro vás snazší jí sdílet. Harmonizace probíhá především meditacemi zaměřenými tímto směrem. Dotykovou terapií, neboť v současné společnosti se stávají dotyky stále vzácnějšími a v neposlední řadě je možné použít i moc a vibrace krystalů.

Barva srdeční čakry je zelená a harmonizují jí kameny stejné barvy jako amazonit, malachit a růžové jako růženín.

Amazonit uzdravuje a otevírá srdeční i krční čakru, čímž napomáhá rozvíjet milostnou komunikaci. Samotný kámen pomáhá při prožívání projevů univerzální všeobjímající lásky.

Malachit uvolňuje negativní zkušenosti a stará traumata, vynáší na povrch potlačované myšlenky, vrací schopnost hlubokého dýchání, uvádí do rovnováhy srdeční a pupeční čakru a zlepšuje schopnost vnitřního vhledu. V citovém životě umožňuje prožívání intenzivnějších emocí, ty se ale mohou rychle měnit.

Růženín nejdůležitější krystal pro solar plexus a srdeční čakru. Přináší poučení o skutečné podstatě lásky. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému. Má uklidňující, tišící účinek. Výborně poslouží ve chvílích traumat nebo krizí. Pokud k sobě chcete přilákat lásku, nemusíte hledat už nic jiného než růžový křemen. Růženín odstraňuje negativní energii a nahrazuje ji milostnými vibracemi. Posiluje empatii a citlivost.

Svetmineralu.cz | 13. 10. 2014

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.