SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Sodalit – kámen intuice a logiky

Dnes si představíme zajímavý minerál, který se nůže pochlubit barvou noční oblohy – sodalit.

Sodalit dostal název podle svého chemického složení (soda) a řeckého termínu „lithos“ („kámen“).

Ze sodalitu se vyrábějí nejen šperky, ale i různé předměty používané v léčitelství – pyramidy, koule atd. Tomuto minerálu je připisována moc připravit mysl na přijetí intuitivního poznání. Otvírá bránu vnímavosti a podporuje logické myšlení.

Zdroj: svetmineralu.cz

Asi nejhezčí sodality pocházejí z Indie a Barmy. Sodalit se nicméně těží i v řadě dalších zemí – US, Kanadě, Koreji, Brazílii, Grónsku, Rusku… V Evropě ho můžete nalézt například v Itálii nebo Německu.

Sodalit má blahodárný vliv na hlasivky, hrtan a krk. Z tohoto důvodu bývá často doporučován lidem, kteří se živí mluvením či zpíváním. Detoxikuje lymfatický systém i jednotlivé orgány. Uklidňuje, snižuje vysoký krevní tlak, mírní horečku a podporuje činnost imunitního systému.

svetmineralu.cz | 14. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.