SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Smithsonit – kámen klidu

Smithsonit patří k méně známým drahým kamenům. Pojďme si o něm říct něco víc.

Smithsonit byl pojmenovaná na počest svého objevitele, anglického mineraloga J. Smithsona. Jedná se především o sběratelský kámen – ve šperkařství apod. se využívá jen občas. Může se pochlubit zajímavým „bublinovitým“ vzhledem.

Mezi největší dodavatele smithsonitu patří Vietnam, Afrika či Austrálie. Tento pozoruhodný minerál se vyskytuje také v USA, Rusku, Itálii, Španělsku a dalších zemích.

Zdroj: commons.wikimedia.org

Smithsonit je považován za kámen klidu a harmonie. Z toho mj. plyne, že jde o vynikajícího pomocníka při boji proti stresu a nervozitě. Je vhodný pro všechny, kteří chtějí předejít psychickému zhroucení i pro ty, které už postihlo.

Smithsonit má blahodárný vliv na svaly a cévy. Používá se k léčbě různých poruch trávení a imunitního systému. Lze ho doporučit také jedincům podstupujícím odvykací protialkoholní kúru.

svetmineralu.cz | 21. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.