SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Skapolit – kámen smíření a sebekázně

Skapolit se jako drahý kámen využívá jen vzácně a relativně krátkou dobu.

Název skapolitu je odvozen z řeckých slov „skapos“ („tyč“) a „lithos“ („kámen“). A vskutku – krystaly tohoto pozoruhodného minerálu na první pohled připomínají tyč.

Skapolit je považován za kámen sebekázně, který má skvělé účinky na psychiku. Zlepšuje analytické myšlení, uklidňuje, zvyšuje sebevědomí (především žlutá varianta), odstraňuje disharmonie. Často ho nosí lidé, kteří trpí dyslexií.

Zdroj: commons.wikimedia.org

Významná naleziště skapolitu jsou v Barmě a na Srí Lance (růžové, modré, fialové i žluté krystaly). Skapolity se těží také v Rusku, Číně, Kanadě či některých severských státech.

Skapolit blahodárně působí na řadu orgánů – jádra, ledviny, močový měchýř atd. Používá se při léčbě chřipky, křečových žil a šedého i zeleného očního zákalu. Podporuje vstřebávání vápníku, čímž mj. urychluje hojení zlomenin.

svetmineralu.cz | 15. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.