SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Serpentinit – kámen barvy hadí kůže

Serpentinit nejen zajímavě vypadá, ale navíc disponuje pozoruhodnými schopnostmi.

Serpentinit, známý také jako hadec, je hornina vzniklá tzv. serpentinizací – hydratačním procesem, postihujícím ultrabazické horniny složené především z olivínu a horečnatých pyroxenů.

Přeměna olivínu v serpentinit nastává působením horkých roztoků. Výsledná hornina může obsahovat granát, obvykle s magnetitem a chromitem, vzácně i s kousíčky platiny. Často v ní naleznete také mikroskopická zrnka výše zmíněného olivínu.

Zdroj: pitt.edu

Samostatnou zmínku si zaslouží světle zelené serpentinity – tzv. kameny nekonečna. Esoterici je často používají ke studiu minulých životů či ke spojení s andělským průvodcem.

Serpentinit má skvělé detoxikační účinky. Podle některých názorů dokáže svému nositeli zajistit dlouhověkost. Výše zmíněná světle zelená varieta navíc skvěle tiší bolesti (menstruační, svalů apod.).

svetmineralu.cz | 04. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.