SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Selenit – „měsíční kámen“

Máte problémy s páteří? Čekáte přírůstek do rodiny? Pak si určitě přečtěte tento článek…

Selenit je odrůda sádrovce (síranu vápenatého). Tento kámen tedy neobsahuje žádné významné množství selenu – podobnost obou názvů má svůj kořen v řeckém výrazu pro měsíc.

Tento nerost tak bývá často zaměňován s jiným „měsíčním kamenem“ – adulárem. Pojem „selenit“ se rovněž používá jako souhrnné označení pro čtyři variety sádrovce (kromě vlastního selenitu jde ještě o „Satin spar“, „Desert rose“ a „Gypsum flower“), což je ovšem zavádějící.

Zdroj: svetmineralu.cz

Selenit je nejčastěji průhledný a bezbarvý. Vyznačuje se mimořádně jemnými vibracemi. Přináší klid a mír, díky čemuž představuje vynikajícího pomocníka při meditacích. Často ho nosí také telepatové, věštci apod.

Selenit prý dokáže rovnat páteř a zlepšovat její flexibilitu. Kromě toho brání nadměrnému působení volných radikálů. Lze ho doporučit všem nastávajícím maminkám (ochraňuje nenarozené dítě, usnadňuje kojení apod.).

svetmineralu.cz | 14. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.