SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Pátá čakra vám otevře brány komunikace a sebevyjádření

O energetických centrech v těle jsme toho v minulých příspěvcích namluvili již celkem dost. V tomto článku se zaměříme na pátou ze sedmi čaker. Čakru krční, nebo také jí můžeme nazvat čakrou komunikace.

Krční čakra je umístěná v oblasti hrtanu, uprostřed krku a je jí přisuzovaná modrá barva, s níž pak souvisí i krystaly, které jí harmonizují. Na fyzickém těle se projevuje její působení u šíje, krčních obratlů, jícnu a horních cest dýchacích.

Na energetické úrovni ovlivňuje schopnost komunikace a inspirace. Toto centrum je všeobecně spojeno s naším myšlením, cítěním, pohotovostí. Výrazný vliv má také na naše přání, vnímání našeho světa a pocity radosti.

Tato čakra se na venek projevuje výrazněji než ostatní, neboť její disharmonickou funkci zaznamenáme u lidí, kteří mají problémy s komunikací. Nemusí jít doslova o koktání či zadrhávání, ale můžeme si toho povšimnout u nepromyšleného chování ostatních. Hrubé mluvy bez větší hloubky. Slabá krční čakra může být také výsledkem dlouhodobé snahy o manipulaci s lidmi pomocí řeči a úmyslného lhaní.

Na otevření krční čakry pozitivně působí modrá barva. Pro harmonizaci se doporučuje pozorování oblohy v přírodě, případně zrcadlení nebe ve vodní hladině. S harmonizací mohou také pomoci modré krystaly

Akvamarín pročišťuje krční čakru a udržuje komunikaci s vyššími rovinami. Dobře slouží k léčbě bolestí krku, oteklých žláz a problémů se štítnou žlázou. Zbystřuje intuici a intelekt ve chvílích zmatku.

Chalcedon podporuje tvůrčí schopnosti. Otevírá mysl, aby dokázala přijímat nové podněty, a pomáhá svému nositeli vyrovnávat se s novými situacemi. Působí protizánětlivě, snižuje teplotu a krevní tlak. Příznivě ovlivňuje rovněž žaludek a pročišťuje respirační systém od důsledků kouření.

Tyrkys umístěný na krční čakře zprošťuje starých přísah, slibů, zákazů a omezení. Zahání sklony k mučednickému jednání a brání sebepoškozování. Při duševní práci

pomáhá zachovávat klidnou mysl s nepolevující pozorností. Rovněž usnadňuje projevy tvůrčí schopnosti. V citovém životě stabilizuje jinak proměnlivé nálady a navozuje vnitřní klid. Podněcuje k romantické lásce.

Svetmineralu.cz | 14. 10. 2014

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.