SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Obsidián – sopečné sklo

Obsidián je jeden z nejmocnějších kamenů. Pojďme si o něm říct něco víc.

Obsidián byl pojmenován na počest Římana jménem Obsius, který ho přinesl z Etiopie do své rodné země.

Tento zajímavý kámen se zpracovával už v pravěku. Tehdy se z něj vyráběly především různé pracovní nástroje – škrabky, hroty oštěpů, nože atd. Postupem času se ale začal využívat také k dekorativním účelům. Své uplatnění našel i v chirurgii (speciální obsidiánové skalpely).

Zdroj: svetmineralu.cz

Obsidián, který vzniká prudkým ochlazením roztavené lávy, disponuje velkou silou. Svému nositeli poskytuje ochranu před vším negativním. Má ovšem sklon vynášet na povrch pravdu, ať už je tato jakkoliv nepříjemná. Začínající léčitelé či mágové by s ním proto měli zacházet velmi opatrně (nejlépe pod dozorem někoho zkušenějšího).

Obsidián má skvělé detoxikační účinky. Podporuje trávení, tiší bolesti a zastavuje krvácení. Často bývá doporučován lidem, kteří trpí křečemi nebo různými problémy s klouby. Samostatnou zmínku si zaslouží i jeho blahodárný vliv na psychiku.

svetmineralu.cz | 30. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.