SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Magnetovec – tajemný černý nerost

Trápí vás křeče nebo bolesti svalů? Magnetovec s nimi zatočí!

Magnetovec (magnetit) je nejbohatší ruda železa – obsahuje téměř 75% kovu. Z chemického hlediska jde o kysličník železnatoželezitý, zpravidla s příměsí hořčíku, manganu nebo titanu.

Magnetovec se vyznačuje vysokou hustotou, tvrdostí a především tím, že působí na magnetickou střelku a je magnetem přitahován. Některé kameny naopak fungují jako přirozené magnety (přitahují drobné železné předměty), což bylo známo již ve starověku. Tehdejší lidé proto magnetovci přisuzovali magické schopnosti.

Zdroj: wikipedia.org

Tento zajímavý nerost svému nositeli dodává energii a klid. Představuje skvělého pomocníka při meditacích, přináší lásku a podporuje důvěru ve vlastní intuici.

Magnetovec tiší křeče a bolesti svalů, díky čemuž se často používá k léčbě úrazů způsobených při sportování. Má blahodárný vliv na vlasy, kůži a oběhový systém. Samostatnou zmínku si zaslouží také jeho protizánětlivé účinky.

svetmineralu.cz | 21. 05. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.