SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Léčivé krystaly a dětský autismus

Dětský autismus je závažná vrozená porucha mozkových funkcí. Jaké minerály lze použít k její doplňkové léčbě?

Dětský autismus představuje noční můru všech rodičů. Postižení mají problémy s představivostí, komunikací a sociální interakcí. Mezi nespecifické projevy patří například záchvaty vzteku, sklony k sebepoškozování, poruchy spánku atd.

Čaroit náramek sekaný

Zdroj: svetmineralu.cz

Pokud váš potomek touto poruchou trpí, zkuste mu pořídit sugilit – jeden z hlavních kamenů lásky, který autistům mj. pomáhá překonávat potíže s učením. Kromě toho přispívá k rozvoji komunikačních dovedností.

Špatnou volbou nemusí být ani čaroit či vltavín. S druhým jmenovaným ovšem opatrně – pro některé jedince může být příliš silný.

Samostatnou zmínku si zaslouží také sodalit. Zvyšuje sebevědomí i sebedůvěru, přináší vyrovnanost a usnadňuje slovní vyjadřování myšlenek. Často bývá doporučován lidem, kterým dělá problém pracovat v týmu.

Sodalit kámen surový

Zdroj: svetmineralu.cz

A ještě jedna rada na závěr – ukažte dítěti fotografie různých krystalů a sledujte, zda na některou z nich nebude reagovat silněji než na ostatní (= nebude ho víc přitahovat). Pokud ano, určitě ho vyzkoušejte (třeba v kombinaci s nerosty zmíněnými výše).

svetmineralu.cz | 28. 08. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.