SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Léčivé krystaly a cystická fibróza

Trpíte cystickou fibrózou a zajímá vás, jaké kameny jsou vhodné k doplňkové léčbě? Pak je tento článek určený právě pro vás.

Cystická fibróza je považována za nejčastější život ohrožující dědičné onemocnění bělochů. Je způsobeno mutací genu produkujícího protein CFTR a postihuje především dýchací a trávící soustavu.

Jantar náhrdelník opracovaný 45cm

Zdroj: svetmineralu.cz

Na obecné úrovni nás tedy zajímá, jaké krystaly mají nejlepší vliv na plíce, slinivku a játra. Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá – charoit/čaroit a jantar. Oba tyto minerály jsme zmiňovali už v souvislosti s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN).

Kromě této dvojice lze vyzkoušet také křišťál s vrostlicemi rutilu (tzv. „Venušiny vlasy“ či „Amorovy šípy“), který často nosí pacienti s tuberkulózou, chronickou bronchitidou a dalšími podobnými chorobami.

Malachit přívěsek vrtaný

Zdroj: svetmineralu.cz

A pochopitelně nesmíme vynechat ani malachit - jeden z vůbec nejmocnějších i nejuniverzálnější kamenů. Pokud vám připadá, že o něm píšeme příliš často, vězte, že je to zaslouženě.

svetmineralu.cz | 19. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.