SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Konečně vysvitlo slunce. Očistěte a nabijte své kameny.

Po mnoha zamračených dnech, během kterých se slunce a jeho hřejivé paprsky skrývaly nad hustou vrstvou z mraků, dnes opět vykouklo. Kameny, které jste během posledního období nosili, je třeba očistit a nabít, aby mohly vyniknout jejich vlastnosti v plné síle. Které kameny lze na slunci nabíjet a které ne? 

Každý kámen je jiný. Některý je třeba nabíjet na měsíčním světle, jiný ve vodě nebo na křišťálové drůze. Dnes, si ale k příležitosti východu sluníčka řekneme, které šperky a kameny je třeba nabít v záři jeho paprsků.

Jako první krok, než přejdeme k samotnému nabíjení je třeba kámen očistit. To lze provést pod proudem tekoucí vody. V ideálním případě v nějakém prameni v přírodě. Vodovodní kohoutek však také postačí. Kámen nechte omývat alespoň dvě minuty a prsty z něj stírejte nečistoty.

Ještě mokré kameny umístěte na podložku nebo tácek a tu položte na přímé sluneční světlo. Balkón, zahrádka, okenní parapet, cokoli, kde budou mít možnost načerpat sluneční energii, kterou vám pak vrátí v podobě jejich schopností.

Kameny, které je ideální nabíjet na přímém slunci:

Achát, avanturín, býčí oko, citrín, heliotrop, hematit, chalcedon, jadeit, karneol, křišťál, olivín, onyx, safír, sluneční kámen, turmalín, tygří oko.

 

Také existují kameny, které není vhodné nabíjet na přímém slunečním světle. UV záření může narušovat jejich chemickou stavbu, a proto je třeba je umístit do stínu. Zde přijmou sluneční energii také a nedojde k jejich poškození nebo ztrátě barvy. Těmito kameny jsou:

Akvamarín, amazonit, fialový jadeit, heliodor, morganit, pyrit, tanzanit, záhněda

 

Kameny je určitě vhodné jednou za čas omýt a nabít. Ideálně by se rituál očisty měl konat po každém použití, na to však není čas. Využijte tedy dnešního krásného, i když mrazivého dne a dejte možnost krystalům vyniknout. 

Svetmineralu.cz | 26. 11. 2014

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.