Jaspis – matka všech kamenů

Jaspis – matka všech kamenů - Svět minerálů    Jaspis je znám tím, že neustále vyzařuje energii. To ale zdaleka není všechno…

jaspisu se od nepaměti vyrábějí nejen šperky, ale i pečetidla, masážní tyčky atd. Tomuto minerálu je přičítána velká magická moc a často se o něm hovoří jakožto o „matce všech kamenů“.

Není bez zajímavosti, že, jaspis zmiňuje i Bible. Například ve Zjevení 21:11 je označován za „nejvzácnější drahokam, který září jako křišťál“. Někteří se proto domnívají, že tento řecký výraz („iʹa·spis“) se tehdy používal pro diamant. Ve Zjevení 21:18-19 se uvádí, že z jaspisu byla vystavěna zeď svatého města a byl prvním z dvanácti jejích základních kamenů.

Jaspis

Jaspis údajně dokáže chránit před zlými mocnostmi, zklamáním v lásce a závratěmi. Podporuje chuť k jídlu a představivost. Kromě toho prodlužuje sexuální rozkoš.

Jaspis má silné léčivé účinky. Zlepšuje funkci střev, jater a žaludku. Omezuje tvorbu hemeroidů a příznivě ovlivňuje ledviny a močový měchýř. Udržuje rovnováhu minerálních látek v organismu. Bývá doporučován také pacientům trpícím dnou.