SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Jak na domácí výrobu šperků s magickými krystaly

Baví vás vytvářet vlastní šperky? A chcete do nich zakomponovat léčivé kameny? Pak si určitě přečtěte tento článek.

Obecně vzato existuje několik způsobů, kterými můžete postupovat. Asi nejjednodušší je nakoupit kameny s vyvrtanými otvory a navléct je na nylonovou šňůrku, kožený řemínek atd. Pokud ale chcete vyrobit třeba i náušnici nebo přívěsek, vyzkoušejte tzv. wire-wrapping – šperkařskou drátovací techniku.

Ametyst extra náhrdelník 90 cm

Zdroj: svetmineralu.cz

Jednou z jejích největších výhod je, že obtočení drátem může zlepšit energetický tok některých krystalů. Přitom platí, že různé minerály preferují různé druhy drátů (měděné, stříbrné, ze zlaté slitiny etc.).

Pro toto využití se samozřejmě nejvíc hodí nerosty s vysokou tvrdostí (7 a víc), které se nedají snadno poškrábat. Preferujte hrubé/přírodní krystaly – ty leštěné možná vypadají líp, ale špatně se s nimi pracuje (mají tendenci vyklouznout z ruky a letět přes celou místnost).

Křemen jahodový náramek diamant

Zdroj: svetmineralu.cz

Začátečníkům doporučujeme především křemen a jeho odrůdy (záhnědu, křišťál, ametyst, chalcedon, citrín atd.). Mj. jsou krásné na pohled, nestojí moc peněz a mají skvělé esoterické vlastnosti.

svetmineralu.cz | 27. 08. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.