SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Jadeit – bederní kámen

Zlobí vás ledviny? V tom případě byste rozhodně měli vyzkoušet jadeit…

Název jadeitu je odvozen ze španělského výrazu „piedras de ijada“, což v překladu znamená „bederní kámen“.

Jadeit se těšil obrovské oblibě zejména v Číně, kde představoval symbol státní moci a měl větší hodnotu než zlato. Jadeit používali rovněž staří Aztékové a Mayové, kteří věřili, že chrání a léčí ledviny.

Zdroj: arts.cultural-china.com

Z tohoto pozoruhodného minerálu se mj. vyráběly amulety, které svého nositele měly chránit před neštěstím, dodávat mu energii a odvah, přinášet soběstačnost etc. Někteří tvrdí, že jadeit velmi usnadňuje proces sebepoznávání.

Z výše napsaného je patrné, že jadeit je doporučován především lidem trpícími nějakou chorobou ledvin či močového měchýře. To ale zdaleka není všechno. Jadeit pomáhá rovněž v boji proti migrénám a nespavosti. Detoxikuje organismus, přispívá k hojení stehů atd. Kromě toho má blahodárný vliv na lidskou psychiku.

svetmineralu.cz | 01. 04. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.