SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Howlit – kámen klidu

Trápí vás nespavost? Pak je pro vás howlit přesně to pravé ořechové…

Howlit je relativně vzácný minerál, který se vyskytuje ve formě hlíz a kulovitých agregátů. Byl objeven v roce 1868 nedaleko Windsoru v Novém Sotsku. Z chemického hlediska se jedná o křemičitan bóru a vápníku.

Není bez zajímavosti, že hlízovité howlity se hodně podobají tyrkysu. Na první pohled se od nich liší jen barvou, což ale vychytralý obchodník snadno napraví. Řada lidí si pak koupí modrozelený howlit v přesvědčení, že se jedná o skutečný tyrkys. Jindy jsou tyto upravené howlity nabízeny pod zavádějícím názvem tyrkenit.

Zdroj: wikipedia.org

Howlit je považován za kámen klidu a trpělivosti. Potlačuje vztek a usnadňuje meditace či mimotělní cestování. Posiluje paměť.

Howlit lze doporučit všem lidem, kteří trpí nespavostí. V této souvislosti si zaslouží zmínku howlitový elixír, který je velmi účinný (doporučujeme ho pít cca hodinu před tím, než si půjdete lehnout). Tento zajímavý nerost má rovněž blahodárný vliv na stav kostí a zubů.

svetmineralu.cz | 30. 06. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.