SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Hemimorfit – kámen seberealizace

Trpíte nedostatkem kreativity? Trápí vás různé bolesti? Pak vyzkoušejte hemimorfit!

Hemimorfit si řada lidí plete se smithsonitem. Svého času byly oba tyto kameny souhrnně označovány jako „kalamín“. Ve druhé polovině 18. století se však přišlo na to, že se liší –  jeden z nich je z chemického hlediska uhličitan zinečnatý, zatímco druhý křemičitan zinečnatý.

Křemičitan – který je mnohem vzácnější – následně dostal název hemimorfit. Je totiž charakteristický tzv. hemimorfním (různopolárním) vývojem. Ten byl popsán pouze u několika minerálů a jeho důsledkem je to, že krystaly jsou ukončeny rozdílnými plochami.

Hemimorfit je skvělý na posílení kreativity a komunikačních či psychických schopností. Mírní hněv a snižuje sobectví. Umožní vám být ve správný čas na správném místě.

Hemimorfit je považován za přírodní analgetikum. Kromě tišení bolestí se používá také k léčbě poruch krve či vyrovnávání hladiny hormonů. Pomáhá udržovat normální chuť k jídlu (především během diety).

Svetmineralu.cz | 09. 11. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.