SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Granát – kámen lásky

V tomto článku si představíme kámen považovaný za mineralogický symbol Čech – granát.

Málokdo ví, že i granátů existuje několik druhů. Tím jednoznačně nejoblíbenějším je pyrop, který se u nás hojně těžil a zpracovával v 16. století. Granáty však nosili už staří Skytové (6 – 4. století n. l.).

Kromě Čech se granát hojně vyskytuje také v Jihoafrické republice (Kapsko), v Rusku, USA a mnoha dalších zemích. Nejrozšířenější jsou almandiny (v době Plinia st. označované jako „carbuncul alabandicus“).

Zdroj: svetmineralu.cz

Granátu byla vždy připisována velká magická moc. Je považována za kámen lásky, které dokáže podporovat fantazii a zvyšovat vitalitu. Výše zmíněný pyrop prý dokáže své majitele chránit před uhranutím.

Granát se používá k léčbě celé řady zdravotních problémů. Stimuluje tvorbu červených krvinek i metabolismus, regeneruje DNA, blahodárně ovlivňuje plíce a srdce. Nosí ho i lidé, kteří trpí nedostatkem sexuální energie.

Samostatnou zmínku si zaslouží také jeho pozitivní účinky na psychiku – pokud momentálně procházíte nějakou vážnou životní krizí nebo prostě jen potřebujete dodat odvahu, určitě ho vyzkoušejte.

svetmineralu.cz | 12. 03. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.