SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Girasol – kámen bílého světla

Dnes si představíme jeden velice zajímavý a současně málo známý minerál – girasol.

Girasol patří mezi odrůdy křemene. Jeho charakteristický mléčný lesk je způsoben nepřítomností vody (dehydratací krystalu, ze kterého vzniká). Na první pohled připomíná opál -  v anglofonních zemích je znám také jako „Blue Opal Quartz“, „Opalized Quartz“  či „Moon Opal“.

Název tohoto pozoruhodného a poměrně vzácného nerostu je odvozen z latinských výrazů „gyrare“ („otočit“) a „Sol“ („slunce“).

Girasol

Girasol je považován za kámen velice jemné, ale účinné energie. Často ho nosí umělci či podnikatelé, protože podporuje kreativitu a zlepšuje komunikační schopnosti. Jde o vynikající nástroj pro vizualizaci snů.

Girasol se používá k doplňkové léčbě různých metabolických poruch (například cukrovky). Pomáhá odstranit příčiny nerovnováhy imunitního systému a má blahodárný vliv na psychiku. Lze ho doporučit také lidem, kteří se potýkají s chronickým únavovým syndromem.

Svetmineralu.cz | 09. 11. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.