SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Gagát – černý jantar

Dnes si představíme zajímavý mineraloid, který vznikl rozkladem dřevní hmoty za vysokého tlaku.

Gagát byl pojmenován podle řeky Gagátes v Malé Asii, kde ho těžili staří Římané. Jde o hořlavý mineraloid, který se svým složením podobá hnědému uhlí.

Z gagátu se často vyrábějí nádherné smuteční šperky, které s oblibou nosila například britská královna Viktorie (zejména poté, co jí zemřel manžel). Běžně se setkáte také s gagátovými soškami, růženci či křížky.

Zdroj: svetmineralu.cz

Tzv. černému jantaru jsou připisovány velké magické schopnosti. Svého nositele prý chrání před nemocemi, negativní energií i mocnostmi temnot. Postupem času se však stává součástí jeho těla. Pokud tedy nějaký gagát dostanete darem, koupíte… je nezbytné ho pečlivě vyčistit (totéž byste měli udělat po každém jeho použití).

Gagát lze doporučit všem lidem, kteří trpí častými migrénami nebo nachlazeními. Své uplatnění najde rovněž v doplňkové léčbě epilepsie. Tiší menstruační křeče a bolesti krku.

svetmineralu.cz | 02. 07. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.