SVĚT MINERÁLŮ
Vyhledávání zboží

Nákupní košík

Fenacit – kámen očisty

Fenacit je relativně vzácný nesosilikát se zajímavými schopnostmi. Pojďme si o něm říct něco víc.

Fenacit na první pohled připomíná křemen. Jeho krystaly jsou zpravidla šedavé nebo nažloutlé, vzácně dokonale bezbarvé a čiré.

Tento krásný minerál se příležitostně používá ve šperkařském průmyslu. Vyskytuje se společně s chryzoberylem, apatitem, topazem a dalšími nerosty. Známé jsou například jeho nálezy pocházející z dolu na smaragdy a chryzoberyly u potoku Takovaya (Ural).

Zdroj: ahimsacrystals.co.uk

Fenacit údajně disponuje jedněmi z nejvyšších vibrací, jaké dosud u krystalů byly zaznamenány. Má velké očišťující účinky a silný vztah ke všem čakrám.

Stejně jako křišťál, i fenacit výrazně zesiluje energii jiných kamenů. Pomáhá odhalit příčiny různých fyzických i psychických problémů a aktivuje léčivé procesy na všech úrovních.

Svetmineralu.cz | 13. 08. 2015

Líbil se Vám tento článek? Chcete nám pomoc rozvíjet náš magazín? Každá pomoc se počítá! Je jen na Vás, kolik přispějete.

Příspěvky posílejte na účet 107-6233930257/0100 s variabliním symbolem 1111 a do zprávy pro příjemce napište svůj e-mail. Naoplátku Vám pošleme výběr 100 nejlepších témat za rok 2015.

Obchodní podmínky | © 2015 Všechna práva vyhrazena Homelove group s.r.o.